Wyposażenie osprzętu w domach OZE

Energooszczędna konstrukcja technologiczna budynku nie jest wystarczająca do tego, aby dom był pasywny. To specjalistyczne, wysoce zaawansowane maszyny oraz urządzenia zapewniają tanią, czystą, ekologiczną energię dla Twojego domu.

Instalacja fotowoltaiczna – z czego się składa?

Do pozyskiwania energii ze światła słonecznego niezbędny jest cały system połączonych ze sobą elementów, których zadaniem jest pobieranie energii słonecznej, uzyskiwanie prądu, a następnie jego przemiana na prąd zmienny – wykorzystywany do zasilania urządzeń użytku domowego.

W skład systemu związanego z przetwarzaniem energii słonecznej na prąd zmienny wchodzą:

konstrukcja, która służy do podtrzymywania oraz odpowiedniego nakierowania instalacji paneli słonecznych w stronę najwydajniejszego promieniowania słonecznego;

inwerter (falownik) służący do zamiany prądu stałego (DC) na zmienny (AC); odpowiada także za monitorowanie pracy całej instalacji fotowoltaicznej więc właściwy dobór tego urządzenia jest kluczowy w kontekście uzyskiwania wysokiej sprawności systemu – Inverter oferuje falowniki współpracujące z sieciami LAN i WLAN, które wyróżniają się sprawnością na poziomie 98,5%;

magazyn energii (np. Tesla Powerwall) odpowiedzialny za minimalizację strat wyprodukowanej energii;

zabezpieczenia przed przepięciami DC i AC firmy JEAN MÜELLER i OBO BETTERMANN;

przewód solarny transportujący energię cieplną z paneli słonecznych (stosujemy odporne na działanie czynników atmosferycznych kable HELUKABEL Polska sp. z.o.o. oraz ENCO CET ELETRIC).

Energetyka wiatrowa w skali domu jednorodzinnego

Mikro elektrownie wiatrowe o pionowej osi obrotu to nasza propozycja dla Twojego domu. Solidna konstrukcja zapewnia ochronę przed warunkami atmosferycznymi, a nowoczesna technologia sprawia, że ich praca jest stosunkowo cicha ( 36-39 dB ).

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG

Pompy ciepła ECOFOREST

Oferujemy pompy pozyskujące energię cieplną z gruntu lub powietrza. Tym samym, nasi klienci mogą zaadoptować w projekcie domu jednorodzinnego także pompę ciepła do podgrzewania wody, co czyni budynek w pełni ekologicznym.

Największą zaletą pomp ciepła ECOFOREST jest technologia inwerterowa pozwalająca na kontrolę i regulację wydajności pracy silnika elektrycznego, co przekłada się na komfort użytkowania, a przede wszystkim redukcję kosztów użytkowania.

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE) w budownictwie indywidualnym jest coraz popularniejsze. Nasza firma proponuje bogaty wachlarz rozwiązań, który pozwala stworzyć energooszczędny i pasywny dom oraz mieszkanie. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że systemy korzystające z OZE swoją wydajnością mogą obecnie konkurować z rozwiązaniami tradycyjnymi. Co więcej, mogą przynosić właścicielom i użytkownikom nieruchomości wymierne korzyści, także finansowe.

Domy OZE mogą korzystać z energii odnawialnej na różne sposoby. Każdy z nich może pokrywać zapotrzebowanie budynku i zainstalowanych w nim systemów i urządzeń na innym poziomie. Jedne z rozwiązań pozwolą na produkcję energii elektrycznej i choć częściową niezależność od publicznych dostawców prądu, inne sprawdzą się w przypadku ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej.

Wszystkie zastosowane rozwiązania mogą ze sobą koegzystować tworząc spójną całość w pełni wykorzystującą zasoby dostępnej energii odnawialnej dla komfortu i oszczędności w budynkach mieszkalnych.

Proponujemy Państwu następujące rozwiązania:

Systemy fotowoltaiczne

Pozwalają na utworzenie przydomowej elektrowni słonecznej, dzięki której pozyskiwany prąd wykorzystywany jest przez urządzenia zainstalowane na terenie nieruchomości. Generowana energia elektryczna umożliwia zasadnicze ograniczenie zużycia prądu dostarczanego przez dystrybutorów publicznych. Co więcej, wydajne systemy pozwalają na nadprodukcję energii, którą właściciel może sprzedać do sieci lokalnej. Optymalnie dostosowane do potrzeb systemy fotowoltaiczne pozwalają na niezależność względem publicznych dostawców energii.  Sprawdzą się zarówno w domach energooszczędnych, jak i pasywnych.

Pompy ciepła

To urządzenia, które pozwalają na ogrzewania/chłodzenie pomieszczeń oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Największe koszty eksploatacyjne w naszym, stosunkowo zimnym klimacie, związane są z utrzymaniem przyjaznej człowiekowi temperatury w pomieszczeniach. Wykorzystanie w obiektach mieszkalnych pomp ciepła powietrze-woda oraz glikol-woda umożliwia zasadnicze obniżenie wydatków poświęcanych na ogrzewanie pomieszczeń. Systemy te gwarantują znaczne obniżenie rachunków za energię cieplną, w dodatku zapewniają pełen komfort użytkowania – z założenia są prawie bezobsługowe. Oszczędności w zakresie ogrzewania można multiplikować poprzez skorelowanie pomy ciepłą z systemem fotowoltaicznym produkującym energię elektryczną.

Panele IR

To komfortowa i niedroga technologia ogrzewania elektrycznego. Panele IR to nowoczesne rozwiązania dla każdego pomieszczenia. Pozwalają one stosować ogrzewanie elektryczne przy jednoczesnym kilkukrotnym obniżeniu wydatków za koszt takiego ogrzewania, które w niektórych wypadkach może wynosić tyle, co ogrzewanie węglowe.

Wysoka sprawność paneli IR, łatwy montaż, brak konieczności tworzenia skomplikowanego systemu cieplnego oraz niewygórowana cena za urządzenia sprawia, że znajdują one coraz większe zainteresowanie wśród klientów. Energooszczędność rozwiązania można jeszcze podnieść poprzez skorelowanie jego pracy z systemem fotowoltaicznym produkującym prąd z energii słonecznej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą urządzeń pozwalających na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w domach i mieszkaniach. Propozycje, które Państwu dajemy, są nie tylko skierowane dla osób dbających o środowisko naturalne. Współczesne technologie sprawiają, że bycie ekologicznym się opłaca, a odnawialne źródła energii mogą czynić życie nie tylko przyjaznym dla środowiska, ale także oszczędnym i komfortowym zarazem.

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG