Jak działają panele IR?

Panele IR to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na ogrzewanie domu energią elektryczną. Dotychczasowe rozwiązania związane z ogrzewaniem pomieszczeń za pomocą urządzeń zasilanych energią elektryczną wiązało się z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi. Technologia wykorzystywana w panelach IR sprawia, że koszty ogrzewania wykorzystującego prąd mogą spać wielokrotnie.

Panele elektryczne emitują ciepło w sposób przypominający promieniowanie słoneczne. Promienie podczerwone (cieplne) szybko nagrzewają pomieszczenie, a spora powierzchnia paneli sprawia, że ogrzewanie domu realizowane jest równomiernie. Urządzenia gwarantują wydajne oraz komfortowe ogrzewanie pomieszczeń. Panele mogą być montowane na suficie i ścianach.

Wykorzystanie paneli IR powoduje, że unika się negatywnych efektów tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego, tj.:

 unoszącego się kurzu,

 zimnej podłogi,

 nadmiernego nagrzania powietrza przy suficie.

Dzięki panelom IR ogrzewanie elektryczne może być zarówno tanie, jak i komfortowe.  Stworzona technologia sprawia, że pełna wygoda korzystania z bezobsługowego ogrzewania może generować koszty rzędu tych wynikających z tradycyjnego systemu centralnego ogrzewania, a w niektórych wypadkach nawet ogrzewania węglowego.

Jakie są zalety paneli elektrycznych?

Wyższy komfort cieplny, niż wskazywałaby na to temperatura – np. rzeczywiste 200 C jest odczuwane jako 220 C.

Niższe zapotrzebowanie na moc (o ponad trzy razy) niż w przypadku tradycyjnych grzejników elektrycznych.

Nierówna powierzchnia paneli gwarantuje 2,5 raza większą powierzchnię grzewczą, niż tradycyjnie wykorzystywana powierzchnia płaska.

Urządzenia zasilane są prądem elektrycznym z gniazdka (230 V), co powoduje niewielkie zmiany w instalacji elektrycznej przeprowadzane dla montażu paneli.

Panele elektryczne to urządzenia szybkie w montażu – w przypadku prostych instalacji wystarczy 1 dzień pracy, aby wyposażyć niewielkie mieszkanie.

Stosunkowo niskie koszty inwestycji – dla mieszkania o powierzchni ok. 50m2 cena wykonania instalacji będzie oscylować w okolicach 6 tys. zł.

Panele elektryczne to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. W ofercie znajdują się panele, które mogą być wykorzystywane jako lustra w łazienkach i innych pomieszczeniach. Dla osób ceniących indywidualny styl i nietuzinkowy design istnieje możliwość ręcznie malowanych obrazów na panelu. Ten typ ogrzewania polecany jest szczególnie do domów energooszczędnych i pasywnych. Warto dodać, że panele IR mogą być podłączone do systemu zasilanego energią elektryczną pochodzącą z energii słonecznej przetwarzanej przez moduły fotowoltaiczne.

Panele grzewcze to wygodne rozwiązanie, które wykorzystuje nowoczesną technologię w systemach ogrzewania elektrycznego. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą paneli IR. To rozwiązanie wygodne i stosunkowo niedrogie nie tylko w zakresie codziennej eksploatacji, ale także inwestycji. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości związane z funkcjonowaniem w pomieszczeniach mieszkalnych tego rodzaju ogrzewania. Prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty w biurze firmy zlokalizowanym w Blizne Łaszczyńskiego przy ul. Warszawskiej 37.

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG