Pompy ciepła OZE

pompy ciepła

Odnawialne źródła energii mogą skutecznie pomóc obniżać koszty funkcjonowania gospodarstwa domowego, w tym ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz przygotowywania ciepłej wody wykorzystywanej do celów sanitarnych. Jednym z bardziej funkcjonalnych rozwiązań są pompy ciepła, które są cenione dzięki  niewątpliwym zaletom takim, jak:

niskie koszty obsługi,
bezobsługowość,
ochrona środowiska naturalnego.

W naszej ofercie proponujemy wydajne i dostosowane do polskich warunków termicznych urządzenia. Wśród nich znajdują się:

pompy ciepła powietrze-woda,
pompy ciepła glikol-woda,
pompy ciepła do ciepłej wody.

Jeśli planujesz stworzyć w pełni energooszczędny dom postaw na połączenie systemu pomp ciepła z systemem fotowoltaicznym, dzięki któremu zasilisz urządzenia prądem pochodzącym z energii słonecznej.

Pompy ciepła do CWU i CO powietrze-woda KITA

Pompy ciepła powietrze-woda to urządzenia przeznaczone do stosowania na obszarach charakteryzujących się klimatem stosunkowo łagodnym lub w miejscach, gdzie nie ma możliwości wykonania wymiennika gruntowego.

Mogą być wykorzystywane do:

ogrzewania budynków,
chłodzenia budynków,
ogrzewania ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła typu powietrze-woda mogą działać zarówno jako jednostki powietrze-woda, oraz jako urządzenia podłączone do niewielkiego wymiennika gruntowego jako hybrydowe jednostki powietrze-ziemia-woda. Proponowane przez nas pompy ciepła powietrze-woda marki FERVOR to efektywnie pracujące urządzenia, które, bez wspomagania grzałki elektrycznej, pozwalają ogrzewać budynki nawet w sytuacji, kiedy temperatura powietrza na zewnątrz budynku wyniesie -320 C.

Urządzenia włoskiej marki FERVOR to pompy inwerterowe – czyli takie, które działają z modulowaną mocą dostosowaną do panujących warunków. W ten sposób ich działanie przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej. Pompy ciepła Kita, wykorzystując energię odnawialną, oferują ciepłą wodę użytkową oraz ogrzewają lub chłodzą pomieszczenia. Ich zaletą jest fakt, że zostały wyprodukowane z myślą o wymaganiach zimnej strefy klimatycznej.

Wśród produktów z tej serii proponujemy następujące urządzenia:

pompy ciepła powietrze-woda Kita-L33,
pompy ciepła powietrze-woda Kita-L42,
pompy ciepła powietrze-woda Kita-L66.

Wszystkie modele występują w wersji MONOBLOCK i SPLIT.

Pompy ciepła powietrze-woda FERVOR wyposażono w systemy umożliwiające sterowanie obsługą pompy za pomocą panelu umieszczanego w pomieszczeniu oraz urządzeń mobilnych typu smartfon/ tablet lub przez pc.

Niewątpliwą zaletą urządzeń typu Kita jest wysoką energooszczędność potwierdzona nadaną im klasą energetyczną A++ (dla mocy A2/W55) i A+++ (dla mocy A2/W35).

Dla większego efektu oszczędności i ochrony środowiska pompy ciepła Kita mogą być zasilane przez energię elektryczną pochodzącą z ogniw fotowoltaicznych.

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG

Pompy ciepła do ciepłej wody

W naszej ofercie proponujemy także pompy ciepła do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Ogrzewanie wody przeznaczonej do celów sanitarnych i spożywczych to jeden z najwyższych kosztów związanych z utrzymaniem domu. Proponujemy urządzenia, które zasadniczo je obniżą. Oferowane przez nas pompy ciepła charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną i zapewniają niskie koszty eksploatacji.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła do ciepłej wody?

Urządzenie takie pobiera ok. 3 razy mniej prądu niż bojler elektryczny.
Nagrzeje wodę przez cały rok – niezależnie od nasłonecznienia.
Jest tańsze od kolektorów słonecznych powszechnie wykorzystywanych do przygotowywania ciepłej wody.

W naszej ofercie znajdują się urządzenia sygnowane marką FERVOR, które znane są z wysokiej efektywności energetycznej. Marka ta prezentuje bogaty wachlarz modeli, wśród których każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb.

pompa ciepla powietrze woda antares

Pompy ciepła do ciepłej wody mogą być jeszcze bardziej oszczędne, kiedy zostaną podłączone do systemu fotowoltaicznego dostarczającego energię elektryczną do urządzeń zainstalowanych w domu.

W ramach urządzeń FERVOR przeznaczonych do przygotowywania ciepłej wody proponujemy:

pompę ciepła powietrze-woda GEMINI,
pompę ciepła powietrze-woda LAVO,
pompę ciepła powietrze-woda ANTARES.

Pompa ciepła do CWU powietrze-woda LAVO

Pompa ciepła powietrze-woda LAVO to stojące urządzenie przeznaczone do przygotowywania ciepłej wody użytkowej dla obiektów mieszkalnych.

W ofercie proponujemy szeroką gamę urządzeń różniących się pojemnością i możliwościami w zakresie konfiguracji.

Urządzenie zapewnia niski pobór prądu niezbędny do przygotowania ciepłej wody. W zależności od modelu oferuje zasobniki o objętości 200 i 260 litrów. Prezentowana pompa posiada najwyższe współczynniki COP oraz klasę energetyczną A.

Urządzenie może być z powodzeniem podłączone do systemu fotowoltaicznego, który będzie je zasilał energią elektryczną pochodzącą z energii słonecznej.

Wśród zalet pompy ciepła powietrze-woda LAVO warto wyróżnić:

niski poziom hałasu,
cykl zapobiegający powstawaniu bakterii typu legionella,
wysoka wydajność sprężarki,
wykorzystanie ekologicznego czynnika chłodniczego,
regulator przyjazny w użyciu.

Pompa ciepła do CWU powietrze-woda ANTARES

pompa ciepla powietrze woda antares

Naścienna pompa ciepła powietrze-woda ANTARES to urządzenie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie oczekiwana jest wysoka funkcjonalność. Przeznaczona jest do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Wyposażono ją w 90 litrowy zasobnik.
Pompa ANTARES to urządzenie charakteryzujące się energooszczędnością – wyposażono je w sprężarkę o wysokiej wydajności. Niski pobór energii potwierdza przyznana jej klasa energetyczna A+. Koszty obsługi można jeszcze obniżyć podłączając urządzenie do systemu fotowoltaicznego, który może zasilać w prąd wszystkie urządzenia domowe.
Dostępna w naszej ofercie pompa ciepła typu powietrze-woda generuje niski poziom hałasu. Wyposażono ją w system eliminujący z wody bakterie typu legionella.

ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG